CEVRO v médiích v říjnu

22. listopadu 2006 - Zbyněk Klíč
22 List

V říjnu česká média zmínila v souvislosti s CEVRO dvě události – zahájení činnosti vysoké školy CEVRO Institut a komunální a senátní volby.
   Vysoké škole CEVRO Institut se věnovaly zejména dva články v Hospodářských novinách z 18. října. V jednom z nich se ke kvalitě projektu vyjádřila samotná předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková. „Bylo to připravené naprosto profesionálně,“ uvedla. Ve druhém z textů pak ředitel CEVRO Ladislav Mrklas uvedl, že CEVRO Institut je jedinou soukromou školou v Praze, na které se vyučuje politologie. Oba texty přinášejí základní informace o průběhu studia a profesorskému sboru. Úspěch zahájení CEVRO Institutu pak potvrzuje i fakt, že se, zřejmě na dlouhou dobu, jedná o jedinou vysokou školu, provozovanou think tankem blízkým jedné z politických stran. O zahájení studia na CEVRO ­In­sti­tutu referoval o den později i deník Právo.
   Druhou oblastí, k níž se vyjadřovali zástupci CEVRO, byly senátní a komunální volby. Jako první vystoupil Ladislav Mrklas v pořadu Vedlejší efekty na programu ČT24. Analýzu volebních výsledků přinesl text šéfredaktora CEVRO Revue Petra Sokola v Mladé frontě DNES z 23. října. V ní upozornil na několik zajímavých skutečností: například na to, že zjednodušené rozdělení ČR na modré Čechy a oranžovou Moravu nelze pro komunální volby aplikovat. Petr Sokol kromě toho publikoval rozsáhlý text s názvem Doba povolebních remíz v osmém čísle časopisu Revue politika.
   Po komunálních volbách se politolog a ředitel CEVRO Ladislav Mrklas zúčastnil Debaty týdne na serveru aktualne.cz, kde se vyjádřil proti dalšímu pokračování vlády ČSSD. „ČSSD už sestavovala čtyři vlády, pátou příležitost by již dostat neměla. Navíc není vítězem voleb. Vítěz je vždy jen jeden a v historii České republiky právě vítěz sestavoval svoji vládu. A to i tehdy, když neměl v parlamentu většinu,“ uvedl.
   Kromě zmíněných textů publikoval ještě Zbyněk Klíč recenzi na film World Trade Center v časopisu Agora, publicista Petr Štěpánek ve svém textu na Neviditelném psu připoměl svoji odpověď na anketní otázku minulé CEVRO Revue, kdy hovořil o tom, že největším trumfem ODS ve volební kampani byl Jiří Paroubek.