Jaký byl začátek Diskusního fóra Modrý dům

13. července 2004 - Pavel Hamza
13 Červ

Když ODS koupila v Moravskoslezském kraji dům na Sokolské třídě 8 v Ostravě, uvažovali jsme jak jej naplnit, jak velký dům oživit, aby se nestal jen kancelářským sídlem, ale místem, které bude přirozeným centrem pro všechny moravskoslezské členy ODS, příznivce a sympatizanty pravicových, konzervativních a liberálních myšlenek.

Jako jedna z prvních možností naplnění moravskoslezského sídla občanských demokratů se nabídla spolupráce s CEVRO a jeho bohatým zásobníkem zkušených odborníků. Objevila se možnost, aby zasedací místnost Modrého domu byla místem zasvěcených přednášek, zajímavých besed a intenzivních diskusí. S ředitelem CEVRO Ladislavem Mrklasem jsme předložili regionální radě ODS návrh na pořádání Diskusního fóra Modrý dům. V návaznosti na volby do Evropského parlamentu se tak každou druhou středu v dubnu, květnu a červnu konala beseda na „evropské téma“. V Ostravě se postupně vystřídali se svými tématy Ivan Langer, Petr Kolář, Petr Mach, Vojtěch Benda a s nimi moravskoslezský eurokandidát Ivan Knižátko.

Besedy a přednášky v Modrém domě jsme pro naše vzdálené hosty navíc doplnili besedami a přednáškami na ostravských vysokých školách a Hospodářské komoře a v tomto modelu budeme pokračovat.

První tři besedy Diskusního fóra měly mimo jiné za úkol otestovat zájem ostravských a moravskoslezských členů a příznivců a případně i odborníků o tento druh práce se stranickou i širší veřejností. Popravdě řečeno, čekal jsem větší nával. Přesto jsem optimista. Již připravujeme podzimní cyklus besed, přednášek a diskusí, tentokrát s napojením na krajské volby. Věřím, že se nám podaří získat široký okruh pravidelných návštěvníků, zájemců a hostů. Jistě učiníme z ostravského Diskusního fóra Modrý dům trvalou součást práce naší politické strany s členy, příznivci a sympatizanty.