15 let poté - druhé, upravené vydání

02. prosince 2004 - CEVRO News
02 Pro
Druhé, upravené vydání sborníku je hlavním výstupem loňského celoročního projektu 15 let poté, věnovaného 15. výročí pádu komunismu ve střední a východní Evropě.

Sborník zahrnuje texty, které vytvořili přední čeští, slovenští, polští a němečtí politologové, sociologové, publicisté, politici i osobnosti, které se v minulých patnácti letech podílely na procesu vyrovnávání se s neblahým dědictvím komunismu.

Svými texty (zdravicemi) přispěli: Mirek Topolánek, Angela Merkelová, Ivan Langer, Petr Fiala, Miroslav Novák, Zbigniew Krzysztyniak, Michal Vašečka, Stanislav Hampl, Ján Langoš, Marek Benda, Štefan Hríb, Václav Bartuška, Čestmír Čejka, Stanislav Balík, Petr Bratský a Pavel Žáček.

editor: Ladislav Mrklas

O projektu "15 let poté"

Projekt 15 let poté připravilo CEVRO v souvislosti s 15. výročím pádu komunismu v bývalém Československu i řadě dalších zemí střední a východní Evropy. Jeho cílem bylo připomenutí tohoto důležitého data našich dějin, včetně mnohých mement s tímto výročím spojených.

Celoroční projekt zahrnoval sérii textů v časopisu CEVRO, mezinárodní česko-slovensko-polsko-německou konferenci pod záštitou předsedy ODS Mirka Topolánka, mini roadshow za účasti studentských vůdců z roku 1989 i vznik filmového dokumentu z listopadu ´89.