CEVRO POŘÁDÁ SEMINÁŘ „EVROPSKÝ PARLAMENT A ČESKÉ POLITICKÉ STRANY V PŘEDVEČER VOLEB“

11. ledna 2005
11 Led


Ve středu 5. května od 12.30 hodin pořádá CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie ve spolupráci s Politologickým klubem Mladých konzervativců a Institutem politologických studií Fakulty sociálních věd UK seminář „Evropský parlament a české politické strany v předvečer voleb“.

Seminář se uskuteční v prostorách Fakulty sociálních věd UK  v Praze 5 – Jinonicích, ul. U Kříže 8, v místnosti 2080 (2. patro).

O postavení a pravomocích Evropského parlamentu, politických frakcích v Evropském parlamentu a možnostech zapojení se českých stran do jeho práce budou hovořit expert Parlamentního institutu a externí vyučující na FSV UK PhDr. Petr Kolář, Ph.D., a politologové z FSV UK a CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie PhDr. Petr Sokol a Mgr. Ladislav Mrklas.

„Smyslem semináře je informovat odbornou i laickou veřejnost o významu Evropského parlamentu, fenoménu politického stranictví v Evropské unii a perspektivách, které se v tomto ohledu otevírají českým politickým uskupením“, říká Ladislav Mrklas, ředitel CEVRO.

03.05.2004
CEVRO