MIROSLAV MAREŠ V OSTRAVĚ O POLITICKÉM EXTREMISMU A TERORISMU

11. ledna 2005
11 Led

Ve středu 13. října 2004 pořádá CEVRO ve spolupráci Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity přednášku předního českého politologa Miroslava Mareše na téma „Politický extremismus a terorismus v České republice“. Přednáška se uskuteční od 10.50 do 12.25 hodin v prostorách Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, Chittussiho 10, Slezská Ostrava.
 
„Přednáška Miroslava Mareše je pokračováním tradice, kterou CEVRO založilo na jaře letošního roku několika přednáškami a semináři na ostravských vysokých školách. Tyto přednášky probíhají vždy první středu v měsících, kdy na akademické půdě probíhá výuka. Miroslav Mareš bude ve své přednášce hovořit nejen o klasických formách politického extremismu, ale také o aktuální hrozně ozbrojených forem – zejména terorismu“, říká ředitel CEVRO Ladislav Mrklas.


PhDr. JUDr. Miroslav Mareš, PhD., působí na Katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Je autorem mnoha odborných i odborně-populárních textů, které se týkají stranické politiky v České republice, Německu a Evropské unii. V současné době je jeho hlavní specializací politický extremismus a terorismus. Autor v loňském roce vydal rozsáhlou publikaci „Pravicový extremismus a radikalismus v ČR“.

12.10.2004
CEVRO