EVŽEN TOŠENOVSKÝ A MIROSLAV MAREŠ BUDOU V OSTRAVĚ DISKUTOVAT O KRAJSKÉ POLITICE

11. ledna 2005
11 Led

 

Ve středu 13. října 2004 pořádá CEVRO ve spolupráci s ODS Moravskoslezského kraje veřejnou diskusi na téma „Čtyři roky krajské politiky v České republice“.

Diskuse se zúčastní hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský a politolog Miroslav Mareš z brněnské Fakulty sociálních studií. Diskuse se uskuteční od 17.00 hodin v Modrém domě, Sokolská třída 8, Ostrava.
 
„Veřejná debata o prvních čtyřech letech krajské politiky v naší zemi je pokračováním ostravského diskusního fóra Modrý dům, které se koná vždy druhou středu v měsíci. Aktuální téma reaguje na blížící se krajské volby. V diskusi dojde ke konfrontaci pohledu politika a politologa, což je vždy velmi zajímavé,“ říká ředitel CEVRO Ladislav Mrklas.


Ing. Evžen Tošenovský je čtyři roky hejtmanem Moravskoslezského kraje za ODS. V letech 1993-2000 zastával funkci primátora Ostravy. Před svým odchodem do politiky pracoval jako matematik-analytik.

PhDr. JUDr. Miroslav Mareš, PhD., působí na Katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Je autorem mnoha odborných i odborně-populárních textů, které se týkají stranické politiky v České republice, Německu a Evropské unii. V současné době je jeho hlavní specializací politický extremismus a terorismus.

12.10.2004
CEVRO