VEŘEJNÁ DISKUSE „15 LET POTÉ, ANEB JAK TO TEHDY PRASKLO“

11. ledna 2005
11 Led

Ve středu 10. listopadu 2004 od 17.00 hodin pořádá CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie ve spolupráci s moravskoslezskou ODS v Ostravě veřejnou diskusi při příležitosti 15. výročí pádu komunistického režimu.

Diskuse, jejíž součástí bude promítání autentického dokumentu z listopadových událostí roku 1989, se zúčastní tři bývalí studentští vůdcové z roku 1989: Marek Benda, Martin Klíma a Ivan Langer. Diskuse se uskuteční v Modrém domě, regionálním sídle ODS, Sokolská tř. 8, Ostrava.

„Smyslem veřejné diskuse je nejen připomenout si spolu s pamětníky listopadových událostí roku 1989, co se tehdy stalo, ale také zhodnotit, kam se naše země v uplynulých patnácti letech posunula. A samozřejmě se i zamyslet nad tím, zda naší zemi aktuálně ohrožuje nebezpečí návratu komunistů či alespoň komunistických manýrů“, říká Ladislav Mrklas, ředitel CEVRO.

Veřejná diskuse je součástí projektu CEVRO, který probíhá od začátku roku 2004. Kromě veřejné diskuse projekt zahrnuje mezinárodní konferenci „15 let poté“, která se uskutečnila ve středu 3. listopadu v Senátu a na níž promluvili přední čeští, slovenští a polští politologové, sociologové, odborníci na vyrovnávání se s komunistickým režimem i pamětníci listopadu 1989. Konferenci pozdravila předsedkyně CDU Angela Merkelová. Projekt „15 let poté“ zahrnuje i sérii textů v časopisu CEVRO. Další veřejná diskuse na stejné téma se uskuteční v pátek 19. listopadu v Plzni.

 

08.11.2004
CEVRO