VEŘEJNÁ DISKUSE V PLZNI NA TÉMA:„15 LET POTÉ, ANEB JAK TO TEHDY PRASKLO“

11. ledna 2005
11 Led

Ve pátek 19. listopadu 2004 od 17.00 hodin pořádá CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie ve spolupráci Regionálním klubem Mladých konzervativců Plzeň veřejnou diskusi při příležitosti 15. výročí pádu komunistického režimu.

Diskuse, jejíž součástí bude promítání autentického dokumentu z listopadových událostí roku 1989, se zúčastní dva bývalí studentští vůdcové z roku 1989 Marek Benda a Ivan Langer. Diskuse se uskuteční v Americkém centru, Dominikánská 9, Plzeň.

„Smyslem plzeňské diskuse je nejen připomenout si spolu s pamětníky listopadových událostí roku 1989, co se tehdy stalo, ale také zhodnotit, kam se naše země v uplynulých patnácti letech posunula. A samozřejmě se i zamyslet nad tím, zda naší zemi aktuálně ohrožuje nebezpečí návratu komunistů či alespoň komunistických manýrů“, říká Ladislav Mrklas, ředitel CEVRO.

Veřejná diskuse je součástí projektu CEVRO, který probíhá od začátku roku 2004. Kromě veřejné diskuse projekt zahrnuje mezinárodní konferenci „15 let poté“, která se uskutečnila ve středu 3. listopadu v Senátu a na níž promluvili přední čeští, slovenští a polští politologové, sociologové, odborníci na vyrovnávání se s komunistickým režimem i pamětníci listopadu 1989. Konferenci pozdravila předsedkyně CDU Angela Merkelová. Projekt „15 let poté“ zahrnuje i sérii textů v časopisu CEVRO. Další veřejná diskuse na stejné téma se uskutečnila ve středu 10. listopadu v Ostravě. Celý průběh projektu se zaměřením na příspěvky z mezinárodní konference shrne sborník, který vyjde na počátku letošního prosince.

18.11.2004
CEVRO