Vážení čtenáři

25. února 2005 - Petr Sokol
25 Únor

Poprvé se Vám v letošním roce dostává do rukou časopis CEVRO. I v letošním roce Vám bude náš časopis přinášet v měsíčním intervalu aktuální informace o pravicové politice, analýzy zajímavých témat z politiky, ekonomiky a dalších oblastí veřejné sféry. Pokud patříte k pravidelným čtenářům CEVRO, určitě Vám není nutné připomínat, že do CEVRO patří i méně vážné rubriky jako je křížovka nebo test. To vše zůstane zachováno i v roce 2005, kdy se můžete těšit na dalších deset čísel našeho časopisu. Naší ambicí, ale zůstává CEVRO stále zlepšovat, a proto chceme po celý rok přinášet změny, které přispějí k tomu, aby bylo ještě zajímavější, čtivější a samozřejmě i zábavnější. V CEVRO ale nejsme žádní revolucionáři, a tak novinky budeme přinášet postupně.

V prvním čísle roku 2005 přinášíme nově rubriku recenze, která bude informovat o zajímavých knižních titulech u nás i v zahraničí. Další novinkou je začátek seriálu o velkých osobnostech světové pravicové politiky. První příspěvek v této sérii je věnován Winstonu Churchilovi.

Hlavní téma lednového CEVRO je zaměřeno na ústavní témata. Evropský poslanec Oldřich Vlasák pro nás napsal reportáž o tom, jak se hlasovalo v Evropském parlamentu o tzv. evropské ústavě. Tento text, který doplnil příspěvek o vzniku ústavy, by měl odstartovat na stránkách CEVRO sérii příspěvků o problematice Smlouvy zakládající ústavu pro Evropu, jak se oficiálně ústava nazývá.

Druhou část tématu pak naplnila tématika senátní. Nový předseda klubu senátorů ODS Tomáš Julínek představuje svou vizi Senátu s historicky nejvyšším zastoupením pravicových senátorů. Jak by mohl být Senát reformován, potom ukazuje text Petra Koláře.

V CEVRO toho najdete samozřejmě i tentokrát mnohem víc.
Příjemné čtení přeje

Petr Sokol