Úvodník

29. září 2005 - Petr Sokol
29 Zář

Vážení čtenáři

Po prázdninové přestávce se k Vám opět dostává časopis CEVROREVUE. Stejně jako na počátku léta jsme pro Vás připravili rozšířené dvojčíslo.

Stěžejním tématem tohoto vydání naší revue se stala diskuse, jak má vypadat stát a jeho politický systém. Na stát se díky příspěvkům autorů podíváme hned ze tří různých pohledů. Předseda Asociace obranného průmyslu Jiří Hynek se zamyslel nad tím, jak státy čelí a mohou čelit aktuální formě terorismu. Nový výkonný redaktor CEVROREVUE Zbyněk Klíč se na stát podíval z pohledu fungování občanské společnosti a jejího zasahování do světa politiky. Poslední část hlavního tématu zase hledá odpovědi na otázku, jak zmenšit český stát. S tímto příspěvkem souvisí i rozhovor. V něm na naše dotazy odpověděl jeden z autorů projektu e-stat.cz Michal Tošovský a tématem byl také plán na zmenšení českého státu.

V Galerii osobností světové pravice tentokrát představujeme významného reprezentanta francouzské pravice a bývalého prezidenta Francie Charlese de Gaulla.

Bohaté jsou i další rubriky. Evropský poslanec Hynek Fajmon píše o cukerní reformě Evropské unie, senátor Miroslav Škaloud analyzuje pojetí multikulturalismu. V rubrice o reformách se můžete dočíst o vztahu mezi sociálními reformami a nezaměstnaností.

Do rubriky věnované politické reklamě a volebním kampaním tentokrát vybral Marek Buchta příklad předvolební kampaně na Novém Zélandu.

Aktivity ODS v zahraniční politice shrnuje ve svém příspěvku zahraniční tajemník ODS Petr Víšek.

V zahraniční inspiraci jsme zamířili do Německa. Dokončujeme článek o velké koalici a představujeme aktuální situaci před parlamentními volbami v Německu. To může být i pozvánkou k říjnovému vydání, kterému budou vévodit volby ve Střední Evropě.

Příjemné čtení!