Úvodník

24. prosince 2005 - Petr Sokol
24 Pro

Vážení čtenáři

Právě jste otevřeli poslední letošní číslo CEVROREVUE.

Hlavním tématem prosincového vydání se stala svoboda a její prosazování v konkrétních oblastech života občanů. V úvodní stati tematické části redaktor CEVROREVUE Zbyněk Klíč hodnotí z tohoto pohledu návrhy, se kterými v předvolebním období přicházejí občanští demokraté. Další tematický článek přichází ze zahraničí. Dosavadní britský stínový ministr školství Konzervativní strany Mark Hoban pro naši revue popsal návrhy své strany v oblasti vzdělávání. Poslední tematický příspěvek připojila Eva Veselá a  je o svobodě volby v České republice.

Pravidelný rozhovor jsme tentokrát vedli se stínovým ministrem zdravotnictví a senátorem Tomášem Julínkem. Tématem rozhovoru se nemohlo stát nic jiného než aktuální nástup ministra Ratha a jeho útok na české zdravotnictví.

Jako vždy mají velmi zajímavý obsah i další rubriky. Představení politické reklamy tentokrát míří do Polska a Marek Buchta v něm ukazuje, že i pravicová strana může na své konkurenty ve volbách zaútočit zleva.

V reformním koutku se právník a ekonom Martin Kupec zamýšlí nad fungováním Nejvyššího kontrolního úřadu.

Dvanáct otázek na nepolitické téma tentokrát představuje poslance a stínového ministra zemědělství Jiřího Papeže.

Bohatá je i rubrika „O CEVRO“, protože naše sdružení bylo v uplynulém měsíci opět velmi aktivní, a to doma i za hranicemi.

Zahraniční pohled obstaral René Šifta, který se zaměřil na americký Federální rezervní systém. V galerii velkých osobností pravice představujeme významného ideologa svobody a demokracie Alexise de ­Toc­que­ville.

Závěrem mi dovolte popřát všem čtenářům krásné vánoce a mnoho štěstí do nového roku 2006!