Co považujete za největší hřích čtyřleté vlády sociální demokracie?

24. prosince 2005 - Anketa pro 3
24 Pro

Robert Kotzian

Robert Kotzian
zastupitel města Brna

 Sociální demokracie nebyla schopna provést reformy daňového, důchodového, sociálního ani zdravotního systému. Je zodpovědná za zaplevelování právního řádu zbytečnými předpisy a za to, že se u nás píle, invence a hospodárnost přestaly vyplácet.


 Roman Joch
Roman Joch
ředitel Občanského institutu

 Těžko říct, zda největším hříchem uplynulých čtyř let vlády sociální demokracie bylo, že si z nás dělala blázny, anebo to, že si z nás blázny nedělala – jen to myslela upřímně. Posuďte to panoptikum premiérů: nejdřív mimozemšťan Špidla, napůl Marťan, napůl android; potom prolhaný fracíček Gross, s žoviálností malého podvodníčka z rohu ulice, kde postávají prostitutky; a nakonec ranař Paroubek s jemnocitem mlýnku na maso, jehož představa politiky osciluje mezi dvěma póly: jedním pólem je ministr zdravotnictví, jenž se z nějakého mysteriosního důvodu domnívá, že je Michael Corleone – a jeho ošetřující lékař v Bohnicích s tím nebyl schopen nic udělat; a tím druhým pólem je vtažení komunistů do vlády – tedy vytvoření rudo-krvavé koalice. Dělají si z nás socialisté blázny? To by bylo dosti špatné; ale horší je, pokud si z nás blázny nedělají.


 
Tomáš Jirsa
senátor

Největším hříchem ČSSD jsou zcela jistě rozpočtové schodky a z nich vyplývající zadlužování. Dluhy budeme muset zaplatit my.