Strany si přetahují voliče i na internetu

02. února 2006
02 Únor

Pokud by volby dopadly podle výsledku hlasování na internetových stránkách www.volebnipreference. cz, mohl by Mirek Topolánek a jeho ODS slavit přesvědčivé vítězství.

Na webu, který chce být "alternativou vůči zaběhaným agenturám", totiž jeho strana v hlasování návštěvníků vítězí s 51 procenty hlasů. Do sněmovny by se podle těchto stránek dostala ještě ČSSD s pouhými dvanácti procenty, následovaná SNK-Evropskými demokraty, Pravým blokem a Stranou zelených.

Podle odborníků však spíše než skutečné rozložení předvolebních preferencí výsledky hlasování ukazují, že mezi příznivci pravicových stran je výrazně více aktivních uživatelů internetu, než mezi voliči levice. Předvolební boj se rozpoutal také na dalších internetových stránkách.

Na webové adrese www.volebnifakta.cz chce Liberálně- konzervativní akademie (CEVRO) spřízněná s ODS uvádět na pravou míru výroky premiéra Jiřího Paroubka a dalších politiků ČSSD. "Jsme přesvědčeni, že se sociální demokraté snaží zamést pod koberec své sliby před volbami a současně spoléhají na svoji dryáčnickou kampaň plnou hulvátství a překrucování faktů," vysvětlil cíl stránek Ivan Langer, poslanec ODS a předseda správní rady CEVRO.

Podle něj na stránkách najdou potřebné informace všichni, kteří chtějí "srovnat slova Jiřího Paroubka se skutky". Kromě komentářů a grafů jsou na adrese dostupné také vtipy, v nichž figurují sociální demokraté.

K rychlému informování voličů zřídila ODS nové stránky www.zpravy.ods.cz, kde její politici zveřejňují aktuální komentáře a prohlášení. Podobný cíl mají také předvolební stránky ČSSD www.socdem. info. Ty jsou však zpracovány tak nezáživným způsobem, jako by jejich hlavním posláním bylo návštěvníky od dalšího prohlížení webu odradit.

Zdroj: MojeNoviny.cz

Deníky Bohemia, MojeNoviny.cz