ODS oslaví s Vášáryovou, Křížkem a Machálkovou

19. května 2006
19 Kvě

Konference k 15. výročí založení ODS se příští týden v Olomouci zúčastní diplomatka a bývalá herečka Magdaléna Vášáryová. Na slavnostním koncertu pak vystoupí mezi jinými zpěváci Ladislav Křížek a Leona Machálková.
ODS na konferenci pod názvem „15 let české a slovenské pravicové politiky“ znovu podpoří slovenský premiér Mikuláš Dzurinda, který má spolu se stranickým šéfem občanských demokratů Mirkem Topolánkem promluvit na téma „Co všechno nás spojuje“. Dzurinda sklidil úspěch se svým proslovem na loňském kongresu ODS.
Státní tajemnice slovenského ministerstva zahraničí Vášáryová, která je známá svými proevropskými názory, bude diskutovat mimo jiné se stínovým ministrem zahraničí ODS Janem Zahradilem na téma „Česká a slovenská demokratická pravice v Evropě“. Zahradil naopak patří mezi známé kritiky Unie.
ODS, která byla založena v hanácké metropoli v roce 1991, bude v pátek slavit ve velkém stylu. Večer se na olomouckém Horním náměstí bude konat slavnostní koncert Pražského komorního orchestru, mezi hosty bude Křížek či Machálková. Ta se před čtyřmi lety účastnila takzvaných megaparty, pořádaných soc. dem. Machálková je partnerkou architekta Bořka Šípka, dlouholetého přítele exprezidenta Václava Havla.
Večer občanští demokraté plánují na náměstí uspořádat ohňostroj. Oslavy budou pokračovat i v sobotu zábavným odpolednem pro veřejnost, kde vystoupí kapela stínového ministra školství Waltra Bartoše a ODS Band.

Zdroj: Právo

15.04.2006
Právo