Budeme volit svou budoucnost?!

31. května 2006 - Zdeněk Lhota
31 Kvě

Tak nám začala kampaň! Prvním stupněm se stalo něco jako billboardová válka. ODS představila první teze s pracovním názvem ODS PLUS. Říká se v nich, ponechme všem lidem více nezdaněných peněz. Vše je přitom založeno na jednoduchém principu. Více peněz v peněžence, dává možnost si více pořídit a výrobci tím pádem budou moci více vyrábět. Vzniknou nová pracovní místa, aneb všichni se mohou mít lépe.
   A to teda ne, kontrují socialisté. Vzápětí představují koncept zcela opačný. Znaménko plus není plusem, ve skutečnosti se jedná o mínus. Mínus informují, tady, tady a tamhle také. Všude vám budou zavedeny platby. Všechny nás to přivede na mizinu a všichni půjdeme žebrotou. Jenom svou značku jaksi popletli a namísto té své uvedli opět ODS. Pravda nade vše!
   Tak to už snad není možné! Je tu nová spása!? Do hry se vkládají zelení. Je to jako jízda autem. Přijíždíte na křižovatku a na semaforu červená. Tedy „všemu stop“. Po dlouhém čekání nastupuje „něco jako odvar“ oranžová. Konečně důvod k tomu být pořádně vysmátý. A nyní už konečně zelená. Plný plyn a vpřed. Ale kam a k čemu? K dalšímu a dalšímu semaforu? Zakážeme topit uhlím a na stará auta uvalíme novou daň! Tak to je konečně řešení, které vyřeší naše problémy! Je to jako s melounem. Na vrchu zelený a když jej rozkrojíš… Tak uvidíš!
   Ne a ne a ne! Tak to není a vše je málo! Jenom já mám pověření od vyšší bytosti a jenom já, já, já mohu změnit svět. Chce to pevnou ruku a všemu razantní řešení. Než se stačíte nadít, svého slova se dožaduje nový vůdce. Vše pod osobní kontrolu, něco jako Castro na Kubě. Ten ví přece nejlíp, jak se o vše postarat a po čem lidé nejvíc touží. Je dokonce připraven se postavit k lopatě a všechno za ně udělat. A než těchto pár řádků dopíši, dost možná, vše bude zase jinak! Kdo se v tom má vyznat?
   Začíná nový hlavolam. Říkám si, čím to je, že když všemu, a není to tak dávno, vládli „velcí vůdci“, vše nakonec zkolabovalo. A čím to jenom je, že u těch činností, které se od „velkých vůdců“ osvobodily, problémy náhle zmizely a při všech kladech a záporech fungují jako nikdy předtím. Ne snad, že by neměla existovat vláda. Ale myslí si snad o sobě někdo, že je chytřejší než ostatní a tak má patent na rozum? A co třeba vytvořit co nejsnadnější pravidla a pro změnu začít věřit zase činorodosti, pracovitosti a skutečné solidaritě našich lidí?!