Ostře o politicích ČSSD píše Štěpánek v knize Plnou ParouBack

13. července 2006
13 Červ

Praha - Ostře o sociálnědemokratických politicích píše v knize "Plnou ParouBack" hudebník a publicista Petr Štěpánek. Součástí šedesáti politických komentářů z posledních let, které kniha obsahuje, jsou satirické fotomontáže a grafika. Publikaci vydala s předmluvou místopředsedy ODS Ivana Langra Liberálně konzervativní akademie Cevro.

Knihu dnes pokřtili herec Martin Štěpánek a zpěvačka Yvonne Přenosilová. Oba litovali toho, že kniha nevyšla už před dvěma měsíci, aby mohla ještě ovlivnit volby. Autor zdůraznil, že v knize vyjádřil svůj postoj. Píše prý v ní o lidech, kteří řídí stát, ale jimž on by nesvěřil ani svůj automobil.

Čtenáře už při letmém listování zaujmou názvy komentářů: Šest let vlády ČSSD, šest let podvodů, Gott a Vondráčková pro policejní stát, Grosstapák Grossašenko z Grossourkova, Gross jako Al Capone, Paroubek jako Viktor Čistič, Přejeme socialistům Géblsíka Ratha nebo Šibal Paroubek humoristou.

Už první komentář hovoří o sociálnědemokratických premiérech Miloši Zemanovi, Vladimíru Špidlovi a o Stanislavu Grossovi jako o podvodnících. Paroubek mezi nimi ještě není, protože text je z léta 2004. Autor v něm ale zmínil i bývalého prezidenta Václava Havla, kterému vyčítá, že na sklonku své prezidentské kariéry vsadil na Špidlu.

Štěpánek (1958) hrál s rockovými skupinami Spektrum, Fragment, Natural, Odysea a Unisono. Je autorem asi dvou stovek písní. Po roce 1989 ze začal věnovat novinařině. Články a komentáře publikuje v tisku a na internetových serverech Česká média, Neviditelný pes, Virtually a Fragmenty. V Hradci Králové spoluzakládal Občanské fórum a ODS. V roce 1994 byl tiskovým tajemníkem premiéra Václava Klause. V letech 1994 až 2003 místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Liberálně konzervativní akademie Cevro vznikla v roce 1999. Sdružuje pravicově smýšlející lidi. Za cíl si klade budit zájem o veřejné věci a popularizaci liberálně-konzervativního myšlení a politiky. K jejím aktivitám patří organizování seminářů, konferencí a veřejných diskusí a vydávání publikací.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

29.05.2006
ČeskéNoviny.cz